mp3 kropka

4FUN.MP3 SERWIS KOLEKCJONERÓW MUZYKI MP3 Wyszukaj MP3:
Twoja wyszukiwarka
muzyka kropka  
tapety kropka
 
muzyka separator

tapety separator

tapety separator

tapety separator

wycieczki separator
tapety kropka
tapety kropka

Darmowe MP3


MENU
  . Muzyka MP3
  . Moda na płyty winylowe
  . VoD Wideo na żądanie
  . Nowa jakość MP3
  . Xbox one vs PS4
  . Strumieniowanie MP3
  . Standard DLNA
  . Nowy serwis Spotify
  . Zimowe Piosenki 2012
  . Ona tańczy dla mnie
  . MP3 zgodnie z prawem
  . Bluetooth MP3
  . MP3 Playery
  . Baterie do telefonu MP3
  . Nagrywanie CD MP3
  . Darmowe MP3
  . MP3 Albumy
  . Kolekcje MP3
  . Empetrzy HD
  . Kontakt


LINKI
  . Wycieczki objazdowe
  . HUMOR
  . programy
  
 

Tworzymy domowe centrum zarządzania muzyką Mp3

Tradycyjną metodą podłączenia głośników i słuchawek do komputera jest wejście mini-jack 3.5mm. Co zrobić jeżeli chcemy miłośnikowi mp3-jek zapewnić swobodę słuchania muzyki a nie chcemy przy tym mieć w domu plątaniny przewodów? Najlepszą metodą nie powodującą w warunkach domowych strat na jakości muzyki jest bezprzewodowe połączenie głośników lub słuchawek.


Bezprzewodowych słuchawek Bluetooth, takich jak np. Platronics 590A, czy Creative SP-2300, możemy używać z telefonami komórkowymi posiadającymi tzw. profil Bluetooth A2DP, który zapewnia obsługę przesyłania dźwięku stereofonicznego. Wówczas przed rozpoczęciem odtwarzania należy aktywować w telefonie połączenie ze słuchawkami. Słuchawki wykorzystywane do połączenia bezprzewodowego posiadają adapter (typu odbiornik) Bluetooth A2DP wbudowany lub dołączony oddzielnie. Jeżeli adapter jest oddzielnym urządzeniem wpinamy do niego poprzez mini-jack dowolne słuchawki a niewielki adapter zawieszamy na szyi. Adapter Bluetooth (typu odbiornik) możemy wykorzystać w dowolny sposób np. podłączając do niego zwykłe głośniki lub amplituner z wejściem audio. W ten sposób muzyką w całym domu możemy zarządzać z jednego centrum kontroli takiego jak Laptop, przenośny ipod, telefon komórkowy lub mp3-player. Zaznaczyć trzeba, że urządzenia nadawcze powinny obsługiwać profil A2DP. Nie jest to problem dla nowoczesnych telefonów, w przypadku pozostałych urządzeń może być potrzebny adapter Bluetooth A2DP (typu nadajnik).


Uwaga! Standardowy profil HFP (Hands-Free Profile), używany dla komórkowych zestawów głośnomówiących nie zapewnia transmisji stereo. Podobnie bardziej zaawansowane profile HSP (Headset Profile) i rzadziej spotykany w telefonach SAP (Simm Access Profile) stosowany przez Mercedesa i VW.


Transmisja bezprzewodowa bluetooth - muzyka bez kabli.

Bezprzewodową transmisję dźwięku przy pomocy technologii Bluetooth możemy zrealizować za pomocą wielu urządzeń. Poniżej wymieniam kilka przykładowych urządzeń dostępnych na polskim rynku, zaś w nawiasie obok zamieszczam ich subiektywną ocenę (1-5).


  • Aiptek Wireless HiFi Link BW-HF02 - system transmisji dźwięku Bluetooth (ocena: 2)
  • SONY ERICSSON MBR-100 Odbiornik muzyczny Bluetooth (ocena: 4)
  • BluStream RX PG169 Gear4 (ocena: 5)

Urządzenie Apiteka jest najtańszym ok. 40zł i najsłabszym urządzeniem transmisji bezprzewodowej. Składa się z transmitera i odbiornika. Sprzęt jest prawie bezobsługowy to sparowania odbiornika i nadajnika wystarczy wciśnięcie jednego guzika - odtąd urządzenia widzą się po każdym uruchomieniu. Odbiornik posiada zasilacz, do którego musi być na stałe przypięty oraz wyjścia RCA (chinch) do podłączenia głośników lub wzmacniacza. Transmiter podłącza się do komputera lub innego źródła dźwięku przez mini-jack. Transmiter ma własny akumulatorek, który trzeba ładować po kilku godzinach nadawania. Wadą urządzenia jest jego niekompatybilność z innymi źródłami dźwięku nadającymi w technologii Bluetooth oraz mały zasięg (1 pokój).


Odbiornik muzyczny Bluetooth SONY ERICSSON MBR-100. Urządzenie to po podłączeniu do głośników lub wzmacniacza, pozwala na odtwarzanie muzyki przesyłanej z obsługującego technologię Bluetooth nadajnika np. telefonu. Do podłączenia wyjścia urządzenia do zestawu Hi-Fi można użyć 2 kabli znajdujących się w zestawie: RCA (chinch) lub mini-jack 3,5 mm z wtyczką stereo. Konfiguracja urządzenia po włączeniu funkcji Bluetooth w telefonie odbywa się automatycznie poprzez przytrzymanie przycisku z tyłu obudowy odbiornika muzycznego, aż w podłączonych głośnikach rozlegnie się sygnał i dwa krótkie tony - wówczas w telefonie należy wpisać hasło odbiornika: 0000. Po skonfigurowaniu urządzenia z telefonem wystarczy wejść w zasięg urządzenia, aby na ekranie telefonu wyświetlone został automatycznie komunikat zapraszający do uruchomienia odtwarzacza muzyki. Urządzenie zasilane jest baterią akumulatorową poprzez dołączoną ładowarkę sieciową. Zasięg 10 m. Działa z telefonami posiadającymi profil Bluetooth A2DP podobno także z innymi urządzeniami. Cena ok. 140 zł. Wadą urządzenia jest automatyczny wyłącznik działający po 10 minutach bezczynności.


BluStream RX PG169 Gear4 - uniwersalny odbiornik Bluetooth, który po podłączeniu do urządzeń głośnikowych HiFi zamienia taki zestaw w głośniki Bluetooth. BluStream RX odtworzy muzykę z telefonu komórkowego, komputera lub innego kompatybilnego urządzenia. W zestawie dołączony zasilacz, kabel RCA(chinch), kabl Jack 3,5 mm. Urządzenie może zapamiętać do 7 różnych źródeł dźwięku. Współpracuje z każdym urządzeniem obsługującym standard Bluetooth od v.1.2. Telefon z Bluetooth bez problemu rozpoznaje i konfiguruje urządzenie. Cena około 200 zł (Allegro).


Zestaw głośników bezprzewodowych Creative Inspire S2 Wireless - głośniki z wbudowanym portem dla połączenia bluetooth. Zestaw może odtwarzać muzykę z komputera oraz innych urządzeń z interfejsem bluetooth np. telefonu. Port bluetooth do komputera znajduje się w zestawie, lecz wygodniejsze jest wykorzystanie wbudowanego portu, który standardowo znajduje się w np. laptopach. Parowanie głośników z komputerem jest bardzo proste - wystarczy nacisnąć jeden z przycisków na głośniku wówczas zestaw jest bez problemu wykrywany.
Dodatkowo głośniki mają wejście na odtwarzacz MP3 i wyjście słuchawkowe. Parametry głośników nie są oszałamiające i nadają się raczej do niewielkiego pokoju lub na biurko. Zestaw składa się z 2 satelitów(7,4x7,3x10,3 cm) i subwoofera (23,2x18x20 cm). Pobór mocy zestawu to tylko 10 W (moc RMS 2x7 +19), cena koło 400zł. Brzmienie w stosunku do mocy głośników dość mocne ale brakuje czystych sopranów i najniższych basów.


źródło:
Auto świat Nr 22/2009r.
PCFormat nr4 2010r.
http://znam.to/recenzje/5854/Wireless-HiFi-Link-BW-HF02---system-transmisji-dzwieku-Bluetooth
http://www.sonyericsson.com/cws/support/accessories/mbr-100?lc=pl&cc=pl
tapety kropka
tapety kropka
tapety kropka
Strona główna | Muzyka MP3 | Wycieczki objazdowe | Reklama | Subskrypcja kolekcjonerzy | Kontakt
kolekcje kropka
© 2008 KGM. All rights reserved.
tapety kropka
tapety kropka
tapety kropka